sozo.cz

Prakticky nejen o modlitbách v jazycích

Prakticky nejen o modlitbách v jazycích

Prakticky nejen o modlitbách v jazycích

Modlitby v jazycích jsou velmi dobrým a budujícím projevem, který má k dispozici každý, Duchem Svatým naplněný, člověk. Tuto skutečnost, která byla v biblických dobách zcela běžná, popisuje řada míst v knize Skutků (Sk 2:2-4; Sk 10:44-47; Sk 19:6). Apoštolé pak ve svých dopisech upřesňují její obrovský význam také pro náš život (Řím 8:26-27; 1.Kor 12:10; 1.Kor 14:4; Ef 6:18; 1.Tim 4:14-15; Ju 1:20). Mnozí lidé se proto v jazycích modlí, nicméně pro řadu z nich se, po počátečním nadšení, tento projev stane spíše vyplněním pauzy ve chvíli, kdy přemýšlí, jak Bohu zformulovat svou modlitbu v rodném jazyce. Ví, že bible o tom hovoří, slyší, že to má nějaký význam, ale kvůli absenci dalších projevů Ducha tento způsob modlitby po čase opustí úplně. Připadá jim, že je to naprosto zbytečná činnost a využijí ji maximálně jednou týdně, kdy během shromáždění vyplňují promlky či doprovází hlavního modlitebníka dříve, než začnou chvály nebo kázání.

Protože v oblasti projevů Ducha Svatého nabíráme zkušenosti a vidíme, jak využívání modlitby v jazycích včetně jejího výkladu ovlivňuje a mění životy lidí a znovu probouzí a prohlubuje velmi osobní vztah s Bohem, rozhodli jsme se tomuto tématu trochu více věnovat. Spustili jsme tedy vysílání na facebooku a youtube a tyto přenosy, chceme využít k tomu, abychom hovořili o praktických věcech, které modlitby v jazycích přináší, povzbudili osobními zkušenostmi, odpovídali na otázky a co je hlavní, společně se v jazycích modlili.

Protože víme, že ne každý je schopen udržet pozornost a v jazycích hovořit déle, což je opravdu velká škoda, rozhodli jsme se poskytnout určitou pomůcku každému, kdo vidí, že by v této oblasti uvítal pomoc. něco jako trenažér. Jakmile totiž otevřeme ústa a začneme hovořit v jiných jazycích, i když mysl zůstává bez využití, náš duch, který je v naprosté jednotě s Duchem Svatým, se začne přimlouvat ve stu procentech podle Boží vůle za nás, za bratry a sestry, za události, které jsou kolem nás a věci se začnou hýbat. Máme zaslíbení, které nám připomněl Jan ve své epištole (1.Jan 5:14-15 A to je ta naprostá důvěra, kterou máme k němu, že když bychom o něco žádali podle jeho vůle, slyší nás.  A víme-li, že nás slyší, kdykoli o něco žádáme, víme, že to, co jsme od něho žádali, máme.) Zde nás povzbuzuje ke smělému důvěřování Bohu, že v ten moment, kdy jsme jej o něco požádali, již máme a je jen otázkou času a naší trpělivosti, kdy odpovědi na dané prosby budou doručeny. A toto místo můžeme směle vztáhnout, jak na prosby v rodném jazyce, tak také na modlitby v jiných jazycích, kde o prosbách “podle jeho vůle” není ani stín pochybnosti. Mnoho lidí je přesvědčených, že kdyby Bůh promluvil do dané situace, bylo by vše vyřešeno. Zde vidíme, že Bůh dal tuto možnost k dispozici nám. Naše údy jsou jeho a on je chce používat, aby se skrze nás dotýkal světa kolem nás a náš jazyk není výjimkou. Proto otevři ústa, vydej své tělo jako Bohu milou oběť, začni se modlit v jazycích a Bůh spolu s tvým duchem začne mluvit 😉 Máte-li zájem, podívejte se a sami si udělejte představu a pokud vás tato forma osloví, budeme rádi, když se připojíte.

Pokud jste se ještě nikdy v jazycích nemodlili, natož abyste vůbec věděli o čem je tu řeč, neváhejte nám napsat. Bůh nikomu nenadržuje a směle a ochotné dává každému, kdo jej prosí a tím spíše za Ducha Svatého. Pokud věříte, že Ježíš zemřel, aby vás navrátil zpět k Bohu Otci a smazal tak vaše hříchy, víte že je to pro vás a přijali jste tuto skutečnost za svou, řekněte Bohu, aby vám Ducha Svatého dal a on vás jím s radostí naplní a jazyky, které byly vždy dostatečným důkazem, budou potvrzením této skutečnosti. Nezačnou však z vašich úst plynou bez vaší účasti. Ve Skutcích druhé kapitole, čtvrtém verši je napsáno “a začali mluvit jinými jazyky, jak jim Duch dával promlouvat.” Duch dával promlouvat, on byl tou inspirací, ale mluvit začali oni, Duch jim ústa či hlasivky neuchopil a nerozvibroval, oni mluvili, vyslovovali to, co přicházelo z jejich nitra, kde si Duch Svatý učinil svůj dům (z břicha poplynou proudy živé vody). Někdy mohou přicházet celá slova, někdy jen slabiky či vzdechy, v žádném případě se nebojte, mluvte, neprosili jste Satana ale Boha Otce, a ten vám nedá hada či kámen. Takže otevřete svá ústa a prostě začněte mluvit. Videa, která zde zveřejňujeme, ať vám jsou pomocí se uvolnit 😉

 

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

9 thoughts on “Prakticky nejen o modlitbách v jazycích

 1. Mery

  Dvakrát som pozerala online prenos a môžem povedať, že je to veľmi silné požehnanie. Začala som sa modliť v jazykoch aj počas dňa a Pán mi odkrýval mnoho vecí ohľadne mojej rodiny aj ohľadne mňa. Predtým som mávala silné depresie a strach ísť von, ale od kedy som Vás začala pozerať a modliť sa v jazykoch častejšie už taký problém nemám. Sláva Bohu, ako mocne pôsobí. Boh zasiahol aj v našej rodine, ktorá je nespasená. Už viac ako 2 roky sa za nich modlím a dnes pred pol hodinou moja sestra prijala Pána, je to Boží zázrak 🙂 Buďte požehnaní a šírte ďalej tieto správy 🙂
  Mery

 2. Lesana

  Dekují moooooc je to suproví chvála a sláva panu Bohu oteckoví našmu a zaroveň prosím našho otecka za dar ducha jazyka jsem ti vdačna otecko naš za to že mužu byt tvojou dcérou,božie dieta tvoje

 3. Iveta Cesnaková

  Chcem sa poďakovať za všetky vaše modlitby aj vyučovanie, ktoré vysielate.
  Už dlhsie hovorim v jazykoch, chodím do ulíc, kladiem ruky na chorych, preto ma vaše myslenie a konanie povzbudzuje, čerpam z neho, potešuje ma, že počujem spriaznenú dušu 😊. Vnimam, že sa zobúdza stále viac ľudí do hlbšieho poznania Pána a do služby pre Otcovo kráľovstvo.
  K vašej vyzve, či nechať v zázname hovorenie v jazykoch – myslím si, že je dobre, nechať aspoň polovicu, počúvam vaše vysielanie aj zo záznamu a niekedy si púšťam modlitbu v jazykoch namiesto gospelovej muziky, aby sa moje telo a vôbec celý človek posilnil 😊. Prajem vám plnosť pokoja a radosti v službe aj v rodine – v mene Ježiš.

 4. Eliška Davidová

  Dobrý den,je to asi 14 dní kdy jsem našla tyto vaše videa,věřím že je to čas kdy mi to Bůh připravil abych se vnitřně zbudovala.před 14 dny byl u nás ve sboru bratr, sloužil slovem o duchu svatém,a ještěé dal výzvu aby jsme se 30 dní modlili v jazykách a uvidíme změny nejen v našem okolí ale i u sebe.no moc mě to povzbudilo,ale zároveň mi bylo jasné že sama to určitě nedodržím a nezvládnu😁ale Bůh mi v tom pomohl a našel mi vaše společné modlitby a já se můžu modlit s váma a vnitřně růst😁😁Bůh vám žehnej na té vinici ať rozhojní své požehnání a ještěé větší pomazání v této službě👍Chci se ještěé zeptat,jestli je možné posílat dotazy a kam?děkuji přeju požehnaný den.

 5. Pingback: sozo.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *