sozo.cz

Dnes jsem dostal do zprávy toto krátké video

Dnes jsem dostal do zprávy toto krátké video

Dnes jsem dostal do zprávy toto krátké video. Zdá se poněkud extrémní, skutečnost je však taková, že se stále setkávám s lidmi, kteří z přesvědčení, že toto je přeci ta skutečná Boží láska, přesně takto svého Boha dále představují. Jinými slovy, aby si lidé vážili té dobré zprávy, je potřeba jim nejprve ukázat tu hroznou. To jako vážně? To je Bůh opravdu takový sadista a ubožák, že se na nic lepšího nezmůže? Co takhle, trochu přemýšlet? A vy ostatní, prosím seberte odvahu, takové “sado-hlasatele”, poslouchat nemusíte.

Titulky k videu:

Žena v černém: “Díky Pánu. Milovat budete svého Pána z celého srdce. Budete s ním kráčet, jeho se bát a k němu se přimknete. A budete poslušny jeho slova a slova jeho služebníků zde na Zemi. Ne-li, pocítíte bolest jeho soudu, neb to je jeho láska. Vezměte si z toho ponaučení.”

Žena v červeném: “Otče náš, jenž jsi na nebesích, to jako vážně? Co to, sakra, má znamenat?”


Pozn. ukázka je ze seriálu Příběh služebnice

Popis ze serveru ČSFD: Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po “návratu k tradičním hodnotám”. Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána.

https://www.csfd.cz/film/481213-pribeh-sluzebnice/prehled/

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *