sozo.cz

Přemýšleli jste někdy nad absurditou tvrzení…

Přemýšleli jste někdy nad absurditou tvrzení…

Přemýšleli jste někdy nad absurditou tvrzení, kterým jste se bez přemýšlení naučili věřit?

Měli byste pochopení pro rodiče, kteří lásku ke svým dětem projeví tak, jako je uvedeno na obrázku? Tedy, ještě před jejich narozením, ještě, než by se mohly vůbec projevit, by pro ně připravili preventivní věčný trest, pak by jejich nezdařenou výchovu vymluvili svobodnou vůlí a začali je bez přestání mučit? Postavili byste se před soudem na jejich obhajobu, nebo byste projevili soucit s těmi dětmi? Zkuste upřímně chvíli popřemýšlet.

Žel, musím sdělit, že znám lidi, kteří proto, aby obhájili toto pojetí trestajícího Boha, jsou ochotni potlačit veškerý svůj soucit, a nejenže se postavit na obhajobu těch podivných rodičů, na víc se tak zachovat i vůči svým dětem. Nemusím chodit daleko, byl jsem jedním z nich. . Soucit byl totiž degradován na slabost, ba dokonce hřích.

Ježíš však řekl, že ač jsme nedokonalí otcové, svým dětem umíme dávat dobré, a pak svá slova doplnil, že o co více náš nebeský Otec.

Proč nám tedy nepřipadne divné, že jsme z tohoto Otce učinili psychopatického rodiče? Jen proto, že si myslíme, že ti druzí sourozenci jsou v jeho očích horší než my, a požadujeme pro ně “spravedlivý” trest? Pohled rodiče je ale vždy poněkud jiný, však sami víte.

Text z obrázku: Nevíš proč tohle místo stvořil a poslal nás sem? No, prej proto, že nás miluje.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *