sozo.cz

O nás

Jsme velice rádi, že jste navštívili tyto stránky, které jsme se rozhodli vytvořit, na základě našich osobních zkušeností popsaných v příspěvku nazvaném “Deprese” a namluvené v příběhu “Přeci to takhle neskončíš.” Události, které se staly před několika lety, naprosto změnily nás, i náš přístup k životu, a to tím spíše, když jsme následně začali potkávat různé osoby, které se nacházeli v podobné situaci, jako tehdy my. Ani oni si nevěděli rady, neviděli naději a buď již dávno rezignovali, nebo se snažili smířit se zdánlivě neměnnou skutečností. Těší nás, když jim můžeme vyprávět o našich zkušenostech, podporovat je a povzbuzovat a následně i pro nás je vždy velkým povzbuzením vidět, že se do jejich života znovu vrací radost, naděje, síla, když jsou Bohem uzdraveni a celkově obnoveni.

Další nedílnou náplní tohoto webu jsou naše osobní postřehy, výtažky z vyučování, kázání nebo knih různých autorů, jejichž pohled na život s Bohem je nám blízký. Jde o příspěvky, které se nám osobně velmi líbí, oslovují nás a motivují a proto je touto formou chceme poskytnout také ostatním. Velkým zdrojem inspirace v této aktivitě jsou stránky www.nove-stvoreni.cz z jejichž obsahu, s velkým díky, smíme čerpat a tento obsah zde sdílet.

Název SOZO jsme vybrali, jako nejlepší vyjádření toho, co jsme sami prožili. Jde o řecké sloveso σώζω (sózó) je překládáno, jako zachránit; vykoupit; ochraňovat; uzdravit; zachovat; dobře se dařit; být zcelen; zachovat ve zdraví; vysvobodit z nebezpečí nebo zničení, zranění či hrozby smrti; zachránit trpícího, postiženého nemocí; zachovat v bezpečí před hrozbou zničení. V biblickém smyslu jde o kompletní a naprosto dokonalou záchranu člověka.

Máte-li dotazy, neváhejte nám zavolat nebo napsat.

Michal & Martina Černohouzovi