Příliš mnoho sexu

Na obrázku vidíme manžele v posteli, jak si spolu užívají sex. Vypadají dost překvapeně, když se najednou vedle nich objeví Bůh, a při pohledu na hodinky jim říká: „Tak jo vy dva, je čas to skončit. Myslím, že si to užíváte až moc!“

Tento obrázek není jen o sexu, ale dotýká se všech oblastí života. Je to o radosti, o potěšení a o štěstí.

To, s čím zápasí mnoho lidí, kteří prochází dekonstrukcí svého přesvědčení, je vina za to, když se cítí šťastní, nebo když pro sebe touží štěstí hledat. Pocity viny, kvůli tomu, že by rádi byli šťastní, mohou být neuvěřitelné. Byli totiž naučeni, že na jejich vlastních potřebách ani přáních nezáleží. Vždyť mají sloužit druhým a druhé upřednostňovat před sebou samými. Takže touha být šťastný a prožívat potěšení ve všech oblastech života, je veskrze sobecká, ba dokonce je rouháním proti Bohu. Nejprve přeci musíme hledat Boží království a všechno ostatní nechat kdesi vzadu.

Právě proto vás povzbuzuji, abyste byli šťastní a radovali se z toho, že šťastní můžete být. Povzbuzuji vás, abyste si užívali potěšení a život prožívali naplno. A můžete si být jistí, že když to uděláte, zjistíte, že vaše náklonnost pomáhat druhým bude mnohem větší a upřímnější, a co víc, že k tomu budete mnohem lépe vybavení.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail