Nemusíte být nikde a ničím

Jedním z největších objevů, které kdy v životě zažijete, je, když si uvědomíte, že nemusíte být nikde jinde než tam, kde jste, nebo být někým jiným než sami sebou. Jste tam, kde jste právě teď. Právě teď jste v pořádku. Nejste rozbití. Nepotřebujete být opravováni. Nejste nedostateční. Jste vším, co potřebujete. Nepotřebujete gurua. Nepotřebujete průvodce. Nepotřebujete mentora. Nepotřebujete učitele. Nepotřebujete vůdce. Nepotřebujete pastora, kněze, rabína ani imáma. Nepotřebujete krytí. Nepotřebujete ochrannou zeď.

Můžete být světlem sami sobě. Můžete být pánem svého osudu. Můžete být kapitánem své lodi. Můžete vzít kormidlo svého života do svých rukou. Právě teď!

Měl jsem pastory, průvodce, kouče, poradce, terapeuty, guru, učitele a vůdce. Protože mi řekli, že je potřebuji, a já jim uvěřil.

Nyní si je vybírám, když je potřebuji, a rozhoduji se využívat to, co nabízejí. Je to mé rozhodnutí učiněné mou vůlí.

Pokud vám někdo říká, že se musíte někam dostat, vsadím se, že vám zároveň prodává jízdenku, jak se tam dostat. Pokud vám někdo řekne, že se musíte změnit, vsadím se, že vám také prodává lektvar, který vás napraví.

Když stojíte v jistotě, že nejste rozbití, že jste v pořádku, že už jste tam, kde jste, odpadá potřeba autorit a moci. A to se jim nelíbí. Budou s vámi bojovat!

Protože… Stáváte se svou vlastní autoritou. Stáváte se autoritou. Stáváte se nezávislými a samostatnými.

Jste svobodní!