sozo.cz

Zvyky a instituce

Zvyky a instituce

Zvyky a instituce, které vyrostly kolem Kristových příkazů jeho církvi, nejenom, že mohou zeslabit učednictví, když nejsou udržovány v jejich řádné perspektivě, ale mohou také odradit lidi od toho, aby se vůbec v prvé řadě stali křesťany! Pokud se stanete křesťany prostřednictvím určité církve, zdá se, že na sebe vezmete mnohem víc, než jen samého Ježíše! Jasně se od vás očekává, abyste přijali všechny, nebo alespoň nějaké způsoby té církve. Jasně se od vás očekává, abyste byli zapojeni do nějaké té formy institučního života. Mnoha lidem s otevřeným srdcem se to protiví. Aniž by byli schopni to vyjádřit slovy, chtějí “být sami sebou v Pánu”. To je ale v institučních církvích velmi těžké. Nestanete se pouze křesťanem. Musíte se více méně stát určitým druhem křesťana. To mnoho lidí odradí, včetně dětí věřících, tak jak dospívají. Mnoho upřímných lidí se ve skutečnosti nevzpírá kladné odezvě k Ježíšovi, ale nemohou se přimět k odezvě na to, co vidí v církvích.

Z knihy Stana Firtha | Zvyk a příkaz

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

One thought on “Zvyky a instituce

  1. Robert

    Smutné je aj to, že mnohí ľudia v takýchto inštitúciách, nie sú znovuzrodení, vrátane tých, ktorí mnohé takéto inštitúcie vedú.(Skutky 2:38)
    Ježiš to povedal už farizejom: Mat. 23:13,15
    Každopádne Pán predpovedal, že nepriateľ zaseje medzi Pšenicu Kúkoľ (burinu), a budú spolu rásť až do času Žatvy. (Mat.13:24-30)
    Dovtedy je samozrejme dobre šíriť Kráľovstvo a nenechať sa zastaviť a zadusiť Burinou..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *