sozo.cz

Účel světí prostředky a otázky nejsou žádoucí

Účel světí prostředky a otázky nejsou žádoucí

Zostuzení, zahanbení a zastrašování je jednou z nejsilnějších zbraní k ovládání lidí, a to nejen v církvi. Každý, kdo má jakoukoliv moc, může toto použít, aby druhé přinutil přizpůsobit se jeho přáním, představám či názorům.

Stojí za zamyšlenou, proč je v církvi zastrašování a zahanbení tak běžné a normalizované, a proč, když se o tom začne mluvit, tolik církevních lidí začne tuto metodu obhajovat. Myslí si totiž, že je důležitější, když lidé dělají to, co se jim řekne, nežli to, jak se k dané věci dostanou, jak porozumí tomu, co a proč vlastně dělají. Jinými slovy, účel světí prostředky a otázky nejsou žádoucí.

Prozkoumejte prosím téma zahanbení a zastrašování, a pokud o jejich používání moc nevíte, popřemýšlejte o tom. Děláte to, co děláte, protože rozumíte a chcete, nebo proto, že se stydíte a bojíte? Pokud zjistíte, že se někdo pokouší tyto věci aplikovat, aby vás přitlačil udělat to, co od vás chce, nebojte se ozvat! Je ve vaší moci a právu to udělat. Bůh udělal vše, aby vaší hanbu a strach odstranil, a abyste věcem porozuměli, a ne je jen vykonávali. Jste svobodní.

Upraveno z internetu

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *