sozo.cz

Jaká je vaše motivace?

Jaká je vaše motivace?

Zaráží mě, kolik křesťanů se bije za udržení hněvu, soudu a trestu. Kolikrát bojují tak, jako by bránili samotné jádro křesťanské víry, a po odstranění těchto věcí by jejich život ztratil smysl. Dokonce jsem měl možnost zaznamenat reakce, jako: “Tak, proč bychom pak tedy vlastně měli věřit, modlit se, číst bibli a chodit do církve, kdyby už nic nehrozilo? To můžu žít jako můj nevěřící soused, mít milenku, krást, zabíjet atp. Pak by přeci ani nebylo potřeba kázat evangelium nevěřícím.”

A co vy? Netřeba psát do komentářů, ale jaká je vaše motivace? Mělo by pro vás smysl žít dobře, spravedlivě a v lásce, poznávat Boha a milovat Jeho i druhé, pokud by vám už nic nehrozilo a nebe byste měli i tak zajištěné? Mělo by pro vás smysl mluvit s lidmi o Bohu, když byste věděli, že beztak všechny Bůh přijme a všichni půjdou do Nebe?

Někdy je zajímavé, co vše se odkryje, když se sáhne, podle některých, na samotné “základy křesťanské víry.” Když se odkryje ta skutečná motivace života s Bohem, a člověk zjistí, že to mnohdy není až tak o vztahu a spravedlnosti, ale spíše o uzdě na hubě mezka.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *