sozo.cz

Bůh strachu

Bůh strachu

Mnoho věřících je přesvědčeno, že Bůh chce, aby před ním každý v bázni poklekl a uctíval jej, a pokud to neudělá, bude jím odmítnut a věčně mučen. Mluví o Bohu, jako by byl nějaké soběstředné monstrum. A nejhorší je, že si to vůbec ani neuvědomují.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč by měl Bůh chtít, aby jej lidé v kleče uctívali, a aby se ho báli? Copak vy sami byste něco takového od svých dětí chtěli? Upřednostňujete upřímné a láskyplné vztahy, nebo chcete, aby se před vámi vaše děti třásly strachem a v kleče vás uctívaly? Máte radost, když se jim něco povede, ačkoliv vás k tomu vůbec nepotřebují? Nebo tím pohrdnete a potrestáte je, pokud před vámi nepadnou na kolena a nevzdají vám kvůli tomu, co udělaly, chválu, protože si navíc dovolily udělat to bez vás? Každý diktátor, který touží po takové moci a uctívání, nakonec zůstane tím nejosamělejším člověkem, který kdy žil, ačkoliv může být obklopen spoustou lidí.

Na zemi dnes žijí milióny věřících, kteří jsou plní strachu. Strachu z Boha; Strachu, že nedojdou; Strachu, že selžou a zklamou; Strachu, že zapřou a pak sami budou zapřeni; Strachu, že zhřeší a odpadnou; Strachu, že se jejich život Bohu nelíbí; Strachu, že jejich nejbližší budou zatraceni. Jsou tak po staletí vychováváni těmi, kteří jim takového Boha vykreslili. Strach, strach a strach. Dokonce jej povýšili natolik, že i tou nejběžnější frází, kterou se hrdě titulují je “bohabojný” tedy ten, který se bojí Boha. Bylo bezpečnější a mnohdy pohodlnější přijmout tuto monstrum verzi, začít se bát a uctívat Boha mučitele, než se odvážně vydat poznat, je-li doopravdy takový, jak o něm druzí vyprávějí, nebo jak něm něco napsali.

Takže, opravdu je to to, co Bůh od nás chce? Strach? Opravdu se láska projevuje tím, že kdokoli se nepodřídí a nebude se bát, bude potrestán a dokonce věčně mučen? Není to právě to, co znovu a znovu strach přiživuje? Boj se, nebo se boj. Opravdu si myslíte, že se Bůh chce obklopit lidmi, kteří jsou tak vystrašení, že si raději nedovolí udělat nic, aby je náhodou nestihl nějaký trest?

Nevěřím, že toto je skutečný Bůh, a proto před takovým bohem v bázni nepokleknu, natož abych jej uctíval.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *