sozo.cz

Zabil je skrze vzájemnou lásku

Zabil je skrze vzájemnou lásku

Vybavuji si scénu z filmu “Zelená míle”, kdy se odhalí skutečný viník znásilnění a vraždy dvou malých dívek. V té scéně tyto dívenky, byly to sestry, unesl jeden deviant, a pod výhrůžkou, že pokud jedna bude křičet, zapříčiní, že ta druhá zemře, je obě znásilnil a nakonec i zabil, ačkoliv tu hrůzu, z lásky jedné ke druhé, mlčky snášely. Ten člověk, který byl z této vraždy neprávem odsouzen k trestu smrti, tehdy pronesl větu, která ve mně uvízla. Řekl: “Zabil je skrze vzájemnou lásku.”

Vybavil jsem si životy všech, kteří se v různé fázi svého života zamilovali do Boha, a díky tomu byli ochotní udělat cokoliv. Nadšení, důvěra, láska jim najednou otevřela srdce ke komukoliv. A v ten moment do jejich života vstoupili lidé, jejichž láska buď už dávno vychladla, a tak jim jejich zamilovanost záviděli a nepřáli, nebo takovou lásku sami nikdy nepoznali, a celý jejich život s Bohem byl jen únikem z reality, či naopak seberealizací nebo byznysem a zajištěním vlastního živobytí, a nebo to byla kombinace všeho. V každém případě těm zamilovaným začali nakládat a křivit tak celý obraz Boha a tedy i jejich lásky: “Jestli Boha opravdu miluješ, musíš chodit do církve a poslouchat, co ti tady říkáme, protože jen my známe Boha; Jestli Boha opravdu miluješ, musíš se podřídit, protože my jsme Bohem ustanovenou autoritou; Jestli Boha opravdu miluješ, nebudeš ho okrádat a budeš mu tedy odevzdávat peníze, protože my jsme boží dům, a ta nejlepší půda; Jestli Boha opravdu miluješ a miluješ i lidi kolem sebe, budeš jim svědčit a přivádět je sem, aby i oni udělali to samé co ty. Jestli Boha opravdu miluješ, budeš dělat toto a nebudeš dělat tamto; atp.” Zamilovaní jsou uneseni a zabiti skrze vzájemnou lásku. Vím, vypadá to dost brutálně a spousta lidí toto srovnání nepřijme nebo je rovnou odsoudí, protože je někdy těžké být k sobě opravdu upřímný, ale toto se ve skutečnosti děje každý den. Udělali to mě a já to pak dělal druhým s přesvědčením, že je to tak správně. Šikanovaný se stal šikanujícím. Nedělejme to prosím.

A vy zamilovaní, nenechte se obalamutit a zakrýt své hořící srdce poklopem učení a názorů. Bůh nevyhrožuje, nešikanuje a nemanipuluje, ani skrze lásku, ani skrze strach. To je vždy jen práce lidí, a ti se mohou mýlit, a je jedno jestli si říkají pastor, kněz či papež. Pokud nám něco nesedí, nebo nás to tlačí do míst či rozhodnutí, ve kterých nám není dobře, máme možnost ptát se přímo Boha. Ať On ukáže jak to vidí, zvláště, když nemáme jistotu, jestli to vidí stejně, jako ten člověk, který nás o dané věci přesvědčuje. Velmi často je tento nátlak podkládán slovy, že se přeci musíme zapřít. No, po zkušenostech, které mám, vím že nemusím. Zjistil jsem totiž, že jsem se často snažil zapírat ve věcech, o kterých mi říkali, že musím, i když oni sami podle svých doporučení vůbec nežili. A já nakonec pochopil, že to po mě Bůh nikdy ani nevyžadoval.

Takže, od té doby si raději počkám na odpověď, i kdyby to mělo trvat dlouho. Však Bůh sám říká, že nás nebude spoutávat uzdou, ale bude nám pomáhat porozumět, abychom nežili stylem “musíš, nesmíš” ale “chápu a rozumím proč můžu a proč nemusím.”

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *