sozo.cz

Církev a její pověry, jejichž ochráncem je strach

Církev a její pověry, jejichž ochráncem je strach

Církev do světa přinesla neskutečné množství pověr, které je pro řadu lidí téměř nemožné opustit. Církev je totiž učila, bránila a prosazovala po tisíciletí. Pověra těžce umírá, protože je do ní tak mnoho investováno a jejím ochráncem je strach. Vždy se přeci najdou “svědectví”, která danou pověru ochotně podpoří. Lidé jsou pak natolik těmito pověrami fascinováni, že kdokoliv by se odvážil jim nevěřit, či je na reálných příkladech zpochybnit, je okamžitě označován za svůdce. A tak, ze strachu, brání svůj strach, za který jsou mnohdy ochotni i zemřít s přesvědčením, že to je oběť Bohu.

Slyšeli jste někdy někoho říkat? „Chci opustit své hloupé pověry, ale já prostě nemohu. Zdá se, že ke mně mají větší přilnavost, než já k nim. Prosím, pomozte mi!“ Možná jste to říkali dokonce vy sami. A mám pro to naprosté pochopení. Však i já měl velké problémy opustit dřívější pověry, ze kterých mi církev nabídla pomoc vyjít, aby je pak nahradila těmi svými. Očistění naší víry je tedy jednou z nejbolestivějších věcí, kterou můžeme projít. Je to mnohdy zdlouhavé, ale je to možné.

A jaké že pověry, strážené strachem, mám na mysli? No například tyto …

Hněv, Peklo a věčné zatracení: Trojice, která je uctívána a opěvována, a které byly a stále jsou obětovány milióny životů i svoboda lidí. Církev spíše promine rozdílné deformované názory na Boha, než na tuto trojku. Kdo si dovolí dotknout se jí, natož jí zpochybnit, je zcela určitě z ďábla a antikrist.

Ďábel a jeho moc: Víra lidí v ďáblovu moc je silnější než v Boha. Lidé mají problém slyšet Boha, no ďáblův hlas jsou schopni rozeznat a slyšet téměř nepřetržitě. Lidé mluví o tom, že mají příliš malou víru na to, aby viděli jednat Boha, no ďábel se v jejich životě projeví vždy, a to i když jej nechtějí, ba dokonce jim k tomu stačí víra mnohonásobně menší než je zrno hořčice.

Modlitební řetězy: Kdosi jednou řekl, že dělat stále stejné věci a očekávat jiný výsledek je znakem šílenství, přesto je církev mistrem v zapojování lidí do těchto modlitebních maratonů. Jako by snad Boha, či danou věc, kterou se domnívají změnit, bylo třeba umluvit. Zažil jsem akce, které měly být, prorocky potvrzenými, průlomy. Výsledek? Hádky, pohrdání, ztracený čas, utracené peníze. Řešení, jak naplnit to “proroctví” o průlomu, který se nekonal? Modlitební řetěz, protože když to přerušíme, Bůh ztratí svůj kontakt na zemi a svět upadne do zkázy. A tak stále dokola. Bojí se to přerušit, protože co kdyby. Vždyť i v Americe zmizely modlitby ze škol, a jak to tam teď vypadá! Opravdu věříme v magickou moc mlýnku slov bez srdce? Pohanské pověry si vždy myslely, že si to ze svých bohů vykecají.

Plodné peníze: Máš nedostatek? Kdybys víc zaséval, do ˇBožího díla”, byl bys požehnaný jako já. “Boží dílo” je vždy a zaručeně dílem těch kazatelů, velkoryse z těchto “zrníček” žijících, jejichž prosperita by měla být tvým motivem. Neplatíš? Máš malou víru, a na víc, okrádáš Boha. Jakoby snad ti kazatelé byli Bůh. A tak lidé platí a platí a platí a věří, že jednoho dne přijde ta slibovaná sklizeň, vždyť kazatel je bohatší a bohatší, jezdí pravidelně do Izraele a na jiná místa, má auto a velký dům, takže to musí fungovat.

a můžete sami pokračovat dál. Nicméně, už jen uvedení těchto čtyř bodů, které jsem si dovolil narychlo zmínit, je dostatečným potvrzením mého “antikristovství” muhehehe.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *