sozo.cz

Kdo tě činí tak nadřazeným?

Kdo tě činí tak nadřazeným?

1. Korintským 4:7 “Kdo tě činí tak nadřazeným? Co z toho, co máš, jsi nedostal? A když jsi to dostal, proč se chlubíš, jako bys to nedostal?”

Zdá se, že celý křesťanský koncept tzv. přijetí spásy, tedy musíš přijmout, abys byl spasen, učinil z toho fantastického Božího daru zásluhu a prostředek naší nadřazenosti. Mluví o vlastní pokoře, a zároveň ji dává druhým “sežrat” a pohlíží na ně z patra, protože si myslí, že pokora je další zásluhou. Říká, že spasení je zdarma, ale nakládá na druhé povinnost zasloužit si jej (tzv. přijmout), nebo také koupit za víru. A i tu se následně snaží posuzovat, je-li dostatečně kvalitní a tedy spasitelná. Čílí se při pomyšlení, že by snad Bůh mohl dát těm “hříšníkům” kolem úplně stejný dar, jaký se rozhodl dát všem. Vždyť my si jej přeci zasloužíme více než oni, protože my už jsme uvěřili a žijeme “svatě” a tedy jsme lepší a způsobilejší vstoupit. A přitom jediný rozdíl je jen a pouze ten, že my už jsme podle této skutečností mohli začít žít. Nikoliv však díky nám a naší úžasné víře, ale jen a pouze díky Bohu, který nás miloval a nadále miluje, jako první, a který si vybral nás, nikoliv my jeho, a on s nikým nejedná podle jeho zásluh či selhání.

Žalmy 103:10 Nenakládá s námi podle našich hříchů, neodplácí nám podle našich provinění.

1. Korintským 13:5 …nehledá svůj prospěch, nerozčiluje se, nepočítá zlo.

2. Korintským 5:19 …nepočítaje lidem jejich provinění…

Matouš 20:14-15 Vezmi, co ti patří, a odejdi! Chci i tomu poslednímu dát jako tobě. Nemám snad právo udělat si ve svých záležitostech, co chci? Anebo snad závidíš, že já jsem dobrý?

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *